Dziennik projektu realizowanego w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu ze środków FERS.

20 maja 2024

Dzień Unii Europejskiej

 9 maja w szkolnej świetlicy obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Po obejrzeniu i omówieniu specjalnie przygotowanej prezentacji uczniowie  wspólnie wykonali plakat z symbolami europejskimi. Następnie  dzieci grały w memory i grę planszową o tematyce Unii Europejskiej. #FunduszeEU #FunduszeEuropejskie














15 maja 2024

Pedagogika Montessori - innowacyjna forma nauczania

 Uczestnictwo w kursie we Florencji w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków FERS 2021-2027 zaowocowało skutecznym wdrożeniem elementów pedagogiki Marii Montessori w praktykę edukacyjną. Dzieci angażowane są w działania rozwijające motorykę małą, takie jak przesypywanie, chwytanie czy nawlekanie koralików. Ta inspirująca praktyka przyczynia się nie tylko do wszechstronnego rozwoju dziecka, ale zapewnia również doskonałą zabawę, dzięki czemu dzieci mogą korzystać z dobrodziejstw tej innowacyjnej formy nauczania.








10 maja 2024

Tydzień Europejski

 Przedszkolaki wyruszyły w niezwykłą podróż po krajach Europy podczas obchodów Tygodnia Europejskiego. Dzieci mogły odkrywać dziedzictwo kulturowe poszczególnych krajów, zapoznać się z flagami i zwyczajami, uczyć się podstawowych zwrotów w innych językach oraz próbować tradycyjnych potraw. Szczególną uwagę poświęciliśmy kulturze i tradycjom Włoch. Do przygotowania zajęć o włoskiej kulturze wykorzystane zostały materiały zdobyte podczas szkolenia we Florencji, które odbyło się w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego z FERS 2021-2027 współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny Plus.

Cieszymy się, że przedszkolaki mogły poszerzać swoją wiedzę i doświadczać różnorodności naszego kontynentu.

Mali ogrodnicy

 Przedszkolaki założyły dziś własny ogródek. Zrobiły to zgodnie z koncepcją permakultury, którą nauczyciele poznali podczas kursu "Environmental Changes for Sustainable Schools" odbywającego się we Florencji w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej" realizowanego z FERS 2021-2027 współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny Plus. Do stworzenia grządki permakulturowej wykorzystujemy wyłącznie naturalne zasoby środowiska – nie sięgamy po chemiczne opryski czy nawozy. Z założenia ogród ma być możliwie jak najbardziej zbliżony do środowiska naturalnego. Ogranicza się w nim elementy sztuczne, a stawia na naturalność. Rośliny sadzi się w glinianych doniczkach tak, aby jak najdłużej utrzymać wilgotność.