Dziennik projektu realizowanego w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu ze środków FERS.
6 listopada 2023
Rekrutacja
Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu znalazła się w gronie szkół objętych projektem „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”, realizowanym ze środków FERS ( FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Beneficjentami zwycięskiego projektu „Nauka i działanie na rzecz lepszej przyszłości” jest 12 nauczycieli, którzy uzupełnią swoje kompetencje językowe uczestnicząc w kursach języka angielskiego i kursach metodycznych odbywających się w Chorwacji, Grecji, we Włoszech i na Malcie. Na realizację celów projektu „Nauka i działanie na rzecz lepszej przyszłości” Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi otrzymała dofinansowanie w kwocie 109 992,39 PLN.
Projekt będzie realizowany w okresie od 1 listopada 2023 r. do 30 kwietnia 2025 r. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Uczestnikami projektu mogą być osoby zatrudnione w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu wybrani spośród nauczycieli, którzy:
- znajdują się w niekorzystnej sytuacji; za takie osoby uważa się nauczycieli, w przypadku których dostęp do uczestnictwa w programie jest utrudniony lub ograniczony z powodu: niepełnosprawności, trudności edukacyjnych, przeszkód natury ekonomicznej, różnic kulturowych, problemów zdrowotnych, przeszkód społecznych, przeszkód natury geograficznej;
-mają motywację do podnoszenia kwalifikacji;
- są zaangażowani w prace na rzecz szkoły oraz realizację projektów szkolnych, współpracę szkoły z instytucjami zewnętrznymi, organizację dodatkowych przedsięwzięć na rzecz uczniów;
- chcą wdrażać w pracy nabyte w czasie szkolenia umiejętności;
- deklarują aktywne włączanie się w upowszechnianie efektów szkolenia.
Rekrutacja do projektu trwa od 06.11.2023 r. do 17.11.2023 r.
Dotyczy udziału w czterech kursach, tj.:
Malta- "CLIL Methodology and ICT Tools for Teachers Working with CLIL"
Podczas kursu uczestnicy poznają zasady nauczania poprzez CLIL, a także narzędzia ICT ułatwiające nauczanie tą metodą.
Malta- "The Playground Classroom – Methodology for Primary School"- celem tego kursu będzie poznanie zasad budowania korzystnego środowiska w klasie do nauczania i uczenia się języka.
Włochy (Florencja)- "Environmental Changes for Sustainable Schools" - kurs oferuje wprowadzenie do koncepcji permakultury, systemu odpowiadającemu na potrzeby planety.
Włochy (Florencja) - "The Child First: Montessori, Reggio Emilia System and Contemporary Approaches to Pre-School Education" - omówione zostaną: edukacja Waldorfa (Steinera), metoda Montessori oraz metoda Reggio Emilia Lorisa Malaguzziego.
Grecja (Ateny)-"Successful Strategies for Teaching Students with Special Needs in Every Classroom- uczestnicy zrozumieją i poradzą sobie z kluczowymi wyzwaniami edukacji specjalnej.
Chorwacja (Split) - " Speak English Confidently with the Callan Method" - aktywny udział w kursie zapewni uczestnikom usprawnienie umiejętności słuchania, rozumienia i mówienia w języku angielskim.
Nauczyciele zainteresowani udziałem w projekcie przedłożą do koordynatora projektu wypełniony formularz zgłoszeniowy. Ostateczny termin złożenia upływa 13 listopada 2023 r.
Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi do 17 listopada 2023 r.
Z uczestników rekrutacji, którzy nie zostali zakwalifikowani do projektu zostanie utworzona lista rezerwowa.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz